Online zistenie cenyAk ste uvažovali nad možnosťami toho, ako sa čo najrýchlejšie a najlepšie poistiť, dospeli ste k veľmi záveru, nakoľko ste sa ocitli na našej stránke. Nájsť rýchlo, pohodlne a veľmi výhodne produkt, o ktorý máme záujem v minulosti predstavovalo veľa strateného času a financií. Dnes si môžete ceny všetkého možného porovnávať a vyberať si, čo a ktorý dodávateľ vám vyhovuje. V našom kontexte hovoríme o poisťovniach a o ich množstve ponúk, ktoré si vďaka internetu môžete naštudovať behom niekoľkých minút. To najlacnejšie PZP online nájde poistná kalkulačka. Napríklad PZP najlacnejšie nájdete online. Nijako výrazne vás to nepripraví o čas, ani o financie… nezabúdajte, že je povinné a všetko potrebné nájdete na webe Ministerstve vnútra.

Porovnávajte a ušetríte maximum cez PZP online

Nie každý si môže dovoliť zobrať hneď prvú ponuku, ktorá sa mu naskytne. Väčšina z nás si dáva pozor na každé euro, nakoľko máme na krku mnoho iných finančných záväzkov, ktoré od nás v míňaní požadujú striedmosť. Namiesto drahého preto hľadáme online to najlacnejšie PZP, ktoré zamedzí tomu, aby sme do konca mesiaca nevyšli s peniazmi.

Vďaka porovnaniu, ktoré vám bezplatne a nezáväzne urobí elektronická kalkulačka môžete ušetriť až stovky eur. Nejde o žiadne preháňanie. Skutočne sa poistné za ten istý druh dopravného prostriedku môže v rôznych poisťovniach líšiť až v stovkách eur. Skúste sa o tom presvedčiť sami. Veď linkovaná online kalkulačka na zistenie toho najlacnejšieho PZP je zadarmo a navyše je nezáväzná. To znamená, že nie ste nútený si niektorú z vypočítaných ponúk vybrať. Je len na vás, či si niektorú vyberiete hneď, alebo sa vrátite neskôr, prípadne vôbec. V každom prípade je uzatváranie PZP online veľmi jednoduché, pohodlné, časovo nenáročné, finančne najvýhodnejšie a je zbytočné sa obracať na poisťovne, keď si všetko vybavíte z domu. Bez stresu a zhonu.

Pokiaľ sa pre niektorú ponuku rozhodnete, hoc ide aj o to najlacnejšie na trhu, požiadať o ňu je nenáročné. Len na ňu kliknete a dopíšete ešte niekoľko osobných údajov, aby sa mohla vytvoriť poistná zmluva a doklady k nej. Konkrétne zelenú kartu. Tie vám budú po odoslaní žiadosti o povinné zmluvné poistenie odoslané na e-mail. To znamená, že si ich musíte vytlačiť, v prípade, ak vám už predchádzajúce doklady neplatia. Zelená karta dokazuje platnosť PZP a aj keď bolo najlacnejšie a uzatvorili ste ho online, musíte ho mať pri sebe. A to aj v zahraničí, takže poistenie auta na dovolenku prostredníctvom webu je nutnosťou. Ináč hrozia pokuty. Dodávame ešte, že dočasné doklady platia 30 dní, preto faktúru uhraďte čím skôr. Preto, aby vám stihli prísť originál dokumenty pred uplynutím tejto doby.

Ako sa kalkulačkou online dopracovať k najlacnejšiemu PZP?

Nie je to nič náročné a zvládne to skutočne každý. Prvým krokom k úspechu je nájsť si takú kalkulačku na porovnanie, ktorá obsahuje čo najviac ponúk. Teda spolupracuje s veľkým množstvom poisťovní, ak nie úplne so všetkými. Tá je totiž najobjektívnejšia a vy sa už nemusíte pozerať po iných ponukách. Veľmi nápomocnou vám môže byť aj vyššie uvedená stránka.

Ak už ste si kalkulačku na online porovnanie otvorili, už ste veľmi blízko k nájdeniu najlacnejšieho PZP. Stačí, ak si vyberiete druh poisťovaného vozidla, vypíšete technické parametre a je hotovo. Pomôže vám v tom aj technický preukaz poisťovaného dopravného prostriedku. V niektorých kalkulačkách dokonca stačí napísať EČV a technické údaje sa zapíšu samé. Dopíšete políčka, ktoré chýbajú a v technickom nie sú, napr. počet najazdených kilometrov, a formulár odošlete. Do pár sekúnd vám začnú vybehovať poistné ponuky a vy zistíte, že využiť porovnávač bolo to najlepšie, čo ste mohli urobiť. Ako prvé sa vám v online tabuľke zobrazilo najlacnejšie PZP.

Ako sme už naznačili, kalkulačka neslúži len na výpočet ceny poistenia. Môžete takto aj uzatvoriť samotnú zmluvu. Takisto neporovnáva len poistky na auto, ale aj na ostatné dopravné prostriedky, ktoré sa musia poistiť. Ide o motorové vozidlá napr.:

Ale aj o nemotorové vozidlá napr.:

  • vozíky resp. návesy a prívesy.

Aj keď je PZP za nemorové vozidlo pomerne lacné, stále môžete vďaka porovnaniu nájsť to najlacnejšie a ušetriť niekoľko eur.

Prečo PZP online nezanedbať?

Pre niektorých je veľmi lákavé riskovať jazdy načierno, prípadne sa vyhýbať prenasledujúcej hliadke Policajného zboru. Určite to ale za ten adrenalín nestojí. Nakoľko ak spôsobíte dopravnú nehodu alebo inú škodovú udalosť bez platného PZP, všetko hradíte sami. Naopak, v prípade platného zabezpečenia musí poisťovňa hradiť ako materiálne, tak aj zdravotné ujmy. A to až v hodnote niekoľkých miliónov. Hoci nemožno poprieť, že v niekoľkých percentách sa na odškodnení musíte podieľať aj vy. Všetko je ale obsiahnuté v zmluve a viete o výške spoluúčasti ešte pred uzatvorením zmluvy. Vo všeobecnosti platí, že najlacnejšie PZP má aj najvyššiu mieru spoluúčasti, no pokojne môžete nájsť aj výnimku. Všetko vám prehľadne a rýchlo zobrazí online porovnanie.